UZUPEŁNIAM MIEJSCE

.

▶ Jak zaplanować naukę?

Chyba każdy w tym roku ma jakiś trudny test na, który trzeba poświęcić trochę więcej czasu! Jak zaplanować sobie ten czas ,aby mieć pewność, że nauczyłeś się na 100% ? W tym poście przedstawię wam 5 zaleceń, aby mieć pewność, że czas poświęcony na naukę, nie był zmarnowany!

Kogo ja oszukuję? Wiadomo, że czas poświęcony nauce jest przeważnie marnotrawstwem czasu ...Wyznacz cele!

Musisz w końcu wiedzieć z jakiego zakresu materiału masz się nauczyć, prawda? Na kartce spisz wszystkie tematy, nie zapomnij o żadnym. Dla pewności może pomóc zeszyt, książka lub internet. Tak zdecydowanie Internet.


Zaplanuj pracę!

Sprawdź ile czasu zostało do finalnego testu oraz ile masz wolnych dni. Spróbuj rozdzielić tematy na kilka osobnych terminów. Najlepiej, aby nie były diametralnie po sobie. Twój umysł potrzebuje chwili odpoczynku. Chwili relaksu.


Bądź systematyczny!

W podpunkcie wyżej wyznaczyłeś/łaś terminy, chyba... Nie zapominaj o nich! Próbuj dążyć do celu! W chwili, gdy całkowicie zapomniałeś o nauce lub nie miałeś czasu, przenieś ją na inny dzień! 

Sprawdzaj się!

Gdy przebrniesz już przez jakiś temat, sprawdź się! Miej pewność, że wykonałeś go wo 100% i nie trzeba nic powtarzać!

Nie przemęczaj się!

Między nauką zapewnij sobie chwilę izolacji od książek. Chwile, na przykład, poświęcone herbacie! Lub krótkiemu snu! Krótki odpoczynek pomaga w lepszym myśleniu! Pamiętaj, aby ten niepozornie "krótki" relaks nie przemienił się w całodniowy pobyt w miejscu znanym łóżko.


PORADA

Dla lepszych efektów można kupić repetytoria! Taka "pospolita" książka bardzo pomaga w nauce oraz utrwalaniu wiadomości!3 komentarze:

 1. Ho, gdyby to było takie proste xD
  Ja mam na tyle szczęście że dość szybko się ucz ( i szybko zapominam xD)
  Nie oszukujmy ponad połowa osób uczy się na ostatnią chwilę :)
  Pozdrawiam Ivone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A się zgodzę :) Ten post jest bardziej przeznaczony dla osób, które chcą się przygotować do OKE, testów gimnazjalnych itp ;)

   Usuń
 2. Przydatny post , zajrzyj do nas dopiero zaczynamy i potrzebna nam jest czyjaś opinia. http://faultyxblog.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń

• Za każdy komentarz dziękuję, na pewno się odwdzięczę!
• Akceptuję obserwację za obserwację